نتایج جستجو برای عبارت :

حسب الامر 4

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ

اهل بیت عصمت و طهارت مصداق انحصاری  اولوا الامر در قران کریم

واژگان کلیدی
اولی الامر، مصادیق اولی الامر، عصمت اولی الامر، اهل حل و عقد.
چکیده
خداوند متعال در آیات 59 و 83 سوره نساء و در دیگر آیات قرآن کریم، منزلت اولی الامر را معرفی کرده است که در این بار ه چند نکته بایستی روشن شود:
 اولی الامر چه کسانی هستند؟
مصادیق اولی الامر چه کسانی هستند؟
آیا اولی الامر با مبانی‌ای که قرآن آنها را ترسیم کرده می‌ت
امام خمینی در 15 خرداد 1359 در جمع دانشجویان دانشکده‌ی افسری، در تشریح وظایف ارتش می‌گویند:
«... سعى کنند که به آن موازینى که در ارتش هست، موازینى که در سپاه پاسداران هست، موازینى که در سایر قواى انتظامیه هست، عمل بکنند. خیال نکنند که اطاعت از ما فوق طاغوتى است. خیر، اطاعت از ما فوق در جمهورى اسلامى و در لشکر اسلام، حکم اسلام است، حکم خداست. اطاعت از فرماندهان، که به یک تعبیر «اولى الامر» هستند، این در قرآن واجب شمرده مى‌شود و واجب است این.» (صحی
#حدیث_مهدوی 
امام صادق(ع)
«ان لصاحب هذا الامر غیبة، المتمسک فیها بدینه کالخارط لشوک القتاد».
«برای صاحب این امر غیبتی است که هر کس در زمان غیبت او به دین خود چنگ بزند، همانند کسی است که خارهای درخت قتاد را با دست پاک کند».
اثباة الهدة/ ج3/ ص534
#حدیث_مهدوی

امام صادق(ع)
«ان لصاحب هذا الامر غیبة، المتمسک فیها بدینه کالخارط لشوک القتاد».
«برای صاحب این امر غیبتی است که هر کس در زمان غیبت او به دین خود چنگ بزند، همانند کسی است که خارهای درخت قتاد را با دست پاک کند».
اثباة الهدة/ ج3/ ص534
#حدیث_مهدوی 
امام حسین(ع)

«انفاق و احسان کنید، سوگند به خدایی که دانه را شکافت و انسان را آفرید، روزی فرا خواهد رسید که دیگر برای انفاق یک درهم و یا یک دینار محلی پیدا نشود (اشاره به بی نیازی مردم در دوران حضرت صاحب الامر)».
عقد الدرر/ ص171
#حدیث_مهدوی 
امیر المومنین(ع)
أَوَّلُنَا مُحَمَّدٌ وَ أَوْسَطُنَا مُحَمَّدٌ وَ آخِرُنَا مُحَمَّد.
همه ما محمد هستیم (مقام برابر)، اولین ما محمد (رسول گرامی اسلام) میانه‌مان محمد (امام باقر) و آخرینمان م ح م د (حضرت صاحب الامر) است.
شبیه این روایت از امام صادق نیز نقل شده است.بحار الأنوار/ ج 25/ ص 364
 برخی از یاران محمد بن سلیمان یکی از از راویان حدیث از حضرت  ابوالحسن ع حدیت کند که بان حضرت ع عرض کردم قربانت شوم ما آیاتی از جانب شما در قرآن می‌شنویم که اینطورکه آنطور نیست و نمیتوانیم که از شما بمارسیده است  آنهارا بخوانیم آیا گناهکاری فرمود نه همانطور که اموختهاید و بلد هستید بخوانید بزودی بیاید کسی بشما بیاموزد مقصود  حضرت صاحب الامر علیه السلام است چنانچه فیض ر ه گوید 
 زراره گوید شنیدم امام صادق ع میفرمود همانا برای حضرت قایمپیش از انکه ظهور کند غیبتی است  عرضکردم برای چه فرمود زیرا او میترسد و بادست اشاره بشکمش فرمود یعنی از کشته شدن میترسد  محمدبن مسلم گوید شنیدم امام صادق ع میفرمود اگر خبر غیبت صاحب الامر بشما رسید منکر ان نشوید مفضل بن عمر گوید خدمت امام صادق ع بودم  در اتاق مردم دبگری هم نزدش بودند که من گمان کردم وی سخنش با دبگری است امام فرمود همانا بخداکه صاحب الامر از میان شما پنهان شود و گمنام گ
آیت الله میرزا احمد سیبویه از آقای شیخ حسین سامرایی که از اتقیای اهل منبر در عراق بودند نقل کردند:در ایامی که در سامرا مشرف بودم در روز جمعه ای طرف عصر به سرداب مقدس رفتم دیدم غیر از من احدی نیست حالی پیدا کردم و متوجه مقام حضرت صاحب الامر (عج) شدم.در آن حال صدایی از پشت سر شنیدم که به فارسی فرمود :به شیعیان و دوستان بگویید که خدارا به حق عمه ام حضرت زینب (س) قسم دهند که فرج من را نزدیک گرداند.ستاره درخشان شام ص330
#حدیث_مهدوی 
امام رضا(ع)
«مامنا احد اختلفت الیه الکتب، و سئل عن المسائل، و اشارت الیه الأصابع، و حملت الیه الأموال، الا اغتیل، او مات علی فراشه، حتی یبعث الله لهذا الامر رجلا خفی المولد و المنشأ، غیر خفی فی نسبه».
- «کسی از ما نیست که نامه ها به سویش سرازیر شود، پرسش‌ها به طرف او فرستاده شود، با انگشت‌ها به سوی او اشاره شود، و اموال به طرف او حمل شود، جز اینکه با شمشیر کین کشته شود، یا (با زهر جفا) در بستر بمیرد، تا خداوند مردی را برای این کار ب
میلاد صاحب الامر حجت الله علی خلقه عج

غم مخور جانا که ایندم بلبل دستان رسید

یار هر بی غمگساری جان بی جانان رسید

مظهر الطاف حق آن حجت یزدان رسید

الله الله مژده ایدل نیمۀ شعبان رسید

سبط احمد پور حیدر صاحب دوران رسید

ادامه مطلب
                                  یا صاحب الامر عجل لنا ظهورک *********

بگذار تا بنالم در ناله ام اثر هست

معشوق را تو برگو عاشق به پشت در هست

در نیمه شب بنالم تا یارم از ره لطف

گوید بیا و بنگر شام تو را سحر هست
ادامه مطلب
شرح مجلسی از شیخ طوسی  قده نقل میکند که حضرت  صاحب الامر ع را از باب تقیه غریم می گفتند و این اصطلاح بعنوان رمز از قدیم در میان شیعه معروف بوده است انگاه خود  مجلسی گوید کلمه غریم ببستانکار و بد هکارر دو اطلاق میشود اگر معنی اول مراد باشد از این جهت است که اموال  انحضرت مدیون سهم امام  دست مردم است و انحضرت بستانکاراست و معنی دوم از ابن نظر است که انحضرت مدیون تعلیم و تربیت مردم استو از لحاظ غیبت و پنهایش گویا بانها بدهی دارد 
مرحوم مرتضوی:
برای دیدن صاحب الامر همچنان که مرحوم مجلسی نیز در حدیثی در بحار ذکر کرده است این عمل را انجام دهد.ابتدا شش عدد نماز دورکعتی بخواند که مجموعاً دوازده رکعت خواهد شد بعد از «حمد» در تمامی رکعات سوره توحید را بخواند سپس صلوات فرستاده و بگوید:«سلام علی آل یاسین ذلک هو الفضل المبین من عند الله و الله ذوالفضل العظیم  امامه من یهدیه صراطه المستقیم قد اتاکم الله خلافته یا آل یاسین (و صلی الله علی سیدنا محمد النبی و آله الطاهرین)» این عم
ای شهد شیـرین عسـل ای آیت نورای کهکشان های هزاران ساله ی دوریــاحَیّ و یاقیّـوم ای عطر دلاویزای روح پاکی در حرا ، آیات پرشوربــاریده از رحمت به روی کائناتتبدها نموده خوب و هر زشتی ز تو حور از شرق وغرب وراست تاچپ مکرو حیلـهجمعند تا قرآن به غربت مانده مهجور کشتی و کشتیبان به طوفان در نبردنددشمن بکن مقهور ،حالش را تو ناجوردرغیبت سردار عرش و صـاحب الامرچشمان نامحرم بهِ رهبر را بکن کورهستند ایشان کیمیای باطِل السّحریک رهبر شا
و قد لقی علم المنطق من کثیر من الفقهاء مهاجمة شدیدة حتى قال قائلهم من تمنطق تزندق و افتى ابن الصلاح المتوفى سنة ٦٤٣ ه‍‌ بحرمة تعلیمه و تعلمه و ان على ولی الامر أن یخرج المنطقی من المدارس و ان یعرضهم على السیف حتى یستتیبوا
مرحوم کاشف الغطاء در کتاب نقد الآراء المنطقیین در تاریخچه منطق مطلبی میارن که جالبه که خلاصه‌ش این میشه که کثیر از فقها، هجمه سنگینی علیه منطق کردند تا جایی که بعضی گفتن که هر کی منطق ورزی کنه، زندیق شده!
بعضی فتوا به حرمت
2608 - «اسدالله علم» معتمد «محمدرضا پهلوی» می‌نویسد: "... بیچاره (ناصر) عامری رئیس حزبی که (در دهم بهمن ۱۳۵۳ در جریان یک تصادف در جاده رشت – بندر انزلی) کشته شد، فقط در یک جلسه گفته بود «چرا حالا که عایدات نفت داریم، تحصیلات را مجانی نمی‌کنید؟». هویدا چنان نانی جلوی شاهنشاه برای او پخت که اگر من به دادش نرسیده بودم، قطعا به حبس می‌افتاد و تازه حسب‌الامر شاهنشاه دو سه ماه بعد از این جسارت عامری، همین کار انجام شد»منبع: خاطرات علم، جلد۵، ص۲۱۳ (۸ ش

#حدیث_مهدوی 
امام جواد(ع)
«انها ستکون حیرة، لوعین لهذا الامر وقت لقست القلوب  و لرجع عامة الناس عن الاسلام. و لکن قالوا: ما اسرعه! و ما اقربه! تألفا لقلوب الناس، و تقریبا للفرج».
«به راستی سرگردانی خواهد بود. اگر برای این امر وقتی تعیین می شد دل‌ها را قساوت می گرفت و همگی از اسلام برمی گشتند، ولی چون تعیین نشده، می گویند: چه زود است؟ وه چه نزدیک است؟ و بدینگونه دل‌ها اُنس می گیرد و آرامش می یابد و فرج نزدیک می شود».
یوم الخلاص/ ص215
عرض کنم حضور با سعادت شما، هاشم خان دماوندی ِ چارشونه و لوطی که ذکر خیر شخصیتش در سریال زیبا و با اصالت "شهرزاد" را قبلا هم اینجاگفته  ام وقتی معشوق قدیمی اش "قرص قمر "را از دست داد و در سکوت و پنهانی عزادارش بود به شهرزاد گفت: "عروس! عشق مثل جنگ می مونه ، اولش آسونه ، آخرش سخت ِ و فراموش کردنش محال ".  خواستم بنویسم که مسئله ی  دست و پنجه نرم کردن با محالات کأنَّهه  همخوابگی با مرگ است . آدمیزاد آبستن رنج می شود از آن و تا فارغ نشود از این بار ، در م
#حدیث_مهدوی
امام جواد(ع)
«انها ستکون حیرة، لوعین لهذا الامر وقت لقست القلوب  و لرجع عامة الناس عن الاسلام. و لکن قالوا: ما اسرعه! و ما اقربه! تألفا لقلوب الناس، و تقریبا للفرج».
«به راستی سرگردانی خواهد بود. اگر برای این امر وقتی تعیین می شد دل‌ها را قساوت می گرفت و همگی از اسلام برمی گشتند، ولی چون تعیین نشده، می گویند: چه زود است؟ وه چه نزدیک است؟ و بدینگونه دل‌ها اُنس می گیرد و آرامش می یابد و فرج نزدیک می شود».
یوم الخلاص/ ص215
عرض کنم حضور با سعادت شما، هاشم خان دماوندی ِ چارشونه و لوطی که ذکر خیر شخصیتش در سریال زیبا و با اصالت "شهرزاد" را قبلا هم اینجاگفته  ام وقتی معشوق قدیمی اش "قرص قمر "را از دست داد و در سکوت و پنهانی عزادارش بود به شهرزاد گفت: "عروس! عشق مثل جنگ می مونه ، اولش آسونه ، آخرش سخت ِ و فراموش کردنش محال ".  خواستم بنویسم که مسئله ی  دست و پنجه نرم کردن با محالات کأنَّهه  همخوابگی با مرگ است . آدمیزاد آبستن رنج می شود از آن و تا فارغ نشود از این بار ، در م
عرض کنم حضور با سعادت شما، هاشم خان دماوندی ِ چارشونه و لوطی که ذکر خیر شخصیتش در سریال زیبا و با اصالت "شهرزاد" را قبلا هم اینجاگفته  ام وقتی معشوق قدیمی اش "قرص قمر "را از دست داد و در سکوت و پنهانی عزادارش بود به شهرزاد گفت: "عروس! عشق مثل جنگ می مونه ، اولش آسونه ، آخرش سخت ِ و فراموش کردنش محال ".  خواستم بنویسم که مسئله ی  دست و پنجه نرم کردن با محالات در واقع همخوابگی با مرگ است . آدمیزاد آبستن رنج می شود از آن و تا فارغ نشود از این بار ، در می
میلاد ابانا صاحب الامر والعصر والزمان عج

از چیست تو ای دوست که از دیده نهانی

بر دیدۀ دلها چو شب و روز عیانی

ای مظهر الطاف خدا بهر معانی

افسوس ندانم به کجا یا چه مکانی

بنمای رخ مَهوَشَت ای یوسف ثانی

ادامه مطلب
{ادعیه و زیارات مهدوی - شماره 30}

دعای یا فارس الحجاز

روایت شده است هر مومنی که یک کار از کارهای دنیا یا آخرت برای او مشکل شده باشد، به صحرا برود و این دعا را هفتاد مرتبه بخواند تا امدادی از سوی صاحب الامر به او برسد:
یا فارِسَ الحِجازِ أَدرِکنی، یا أَبا صالِحِ المَهدیَّ أَدرِکنی، یا أَبَا القاسِمِ أَدرِکنی، أَدرِکنی وَ لاتَدَعنی، فَإِنّی عاجِزٌ ذَلیلٌ.
(کتاب صحیفه مهدیه)

عکس نوشته در ادامه مطلب 
ادامه مطلب
میلاد صاحب الامر حجت الله علی خلقه عج

غم مخور جانا که ایندم بلبل دستان رسید

یار هر بی غمگساری جان بی جانان رسید

مظهر الطاف حق آن حجت یزدان رسید

الله الله مژده ایدل نیمۀ شعبان رسید

سبط احمد پور حیدر صاحب دوران رسید

ادامه مطلب
حزب الله پیروز است وپیروزی خویش را مدیون فقری می داند که در پیشگاه غنی مطلق دارد ومعراج تکامل او این است که وسیله ای در خدمت تحقق اراده ی حق باشد وازهمین است که حزب الله اهل اطاعت است وسربه فرمان اولی الامر دارد بهترین مصداق این جمله ی زیبای شهید آوینی شهدا وادامه دهندگان راه شهدا هستند که در نهم دی ماه به ظهور وبروز رسید 

هر کس سوره قدر را در وضو بخواند  گناهان او آمرزیده شود و اگر در نماز واجب بخواند گناهان او محو شود.((166))

بسم الله الرحمن الرحیم
یا الله یا احد لا احد الا و انت رجاوه و ارجا خلقک لک انا و یا الله لیس احد من خلقک  الا و هو لک فی
حاجته معتمد و فی طلبته  سائل و من الحهم سوالا لک انا و من اشدهم اعتمادا لک انا لئن امسیت
شدیدا ثقتی فی طلبتی الیک وهی کذا کذا فانک ان قضیتها ابدا قد لزمنی من الامر ما لابد لی منه
فلذک طلبت الیک یا منفذ احکامه بام
{امام زمان(عج) از منظر روایات - شماره 27}

امتحان الهی

از امام کاظم(ع) نقل شده که فرمودند: به ناچار صاحب الامر غیبتی کند که معتقدین به امامت هم از آن برگردند، همانا امر غیبت یک آزمایش است از جانب خدای عزوجل که خلقش را به وسیله آن بیازماید.
(اصول کافی، ج۲؛ ص۱۳۲)

سوره عنکبوت، آیه ۲ : " آیا مردم گمان کردند همین که بگویند ایمان آوردیم، به حال خود رها می شوند و آزمایش نخواهند شد؟ "
یا اَللَّهُ یا رَحْمنُ یا رَحِیمُ یا مُقَلِّبَ القُلُوبِ ثَبِّتْ قَل
مجازات جانشین قرار دادن برای حضرت امام زمان علیه السلام
در زیارت حضرت صاحب الامر علیه السلام در انتهای مفاتیح الجنان می‌خوانیم:
واستبدل بك غیرك كبَّه الله علی منخره فی النار ولم یقبل له عملاً ولم یقم له یوم القیامة وزناً.
هر کس جانشینی برای امام عصر (عجل الله فرجه) قرار دهد خداوند او را به صورت در آتش پرتاب می‌کند وعمل او را نمی‌پذیرد، و در قیامت هیچ ارزشی برای وی قائل نمی‌شوند.
مفاتیح الجنان، تالیف شیخ عباس قمی، صفحه ۵۲۶-۵۲۷، چاپ انتشارا
تقویم شیعه
دهم شعبان
توقیع امام زمان عجل الله فرجه برای شیعیان
این روز ابو جعفر سمری شش روز قبل از رحلتش، توقیعی از ناحیه مقدسه حضرت صاحب الامر علیه السلام برای شیعیان آورد.
تقویم شیعه، نوشته استاد حجت الاسلام عبد الحسین بندانی، صفحه ۲۴۰
پی نوشت: متن توقیع این شریف:
ای علی بن محمد سمری! خداوند اجر برادرانت را در عزای تو عظیم گرداند که تو ظرف شش روز آینده خواهی مرد، پس خود را برای مرگ مهیا کن و به احدی وصیت مکن که پس از وفات تو قائم مقام تو شود ک
                                      لا اله الا الله سبحان القادر الستار
بسم الله الرحمن الرحیم
یا رب یا رب فلان بن فلان عبدک شدید حیاوه منک لتعرضه لرحمتک لاصراره علی ما نهیت عنه من الذنب
العظیم یا عظیم یا عظیم ان عظیم ما اتیت به لا یعلمه غیرک قد شمت فیه القریب و البعید و السلمنی
فیه العدو و الحبیب و القیت بیدی الیک طمعا لامر و احد و طمعی فی ذلک رحمتک فارحمنی یا ذالرحمة
الواسعة و تلافنی بالمغفرة و العصمة من الذنوب انی الیک متضرع اسالک با
پرسش: آیا ولایت اولی الامر در عصر رسول خداست یا بعد از رسول الله می‌باشد؟

پاسخ
مسئله
جانشینی همیشه به معنای بعد از وفات است و معنا ندارد که گفته شود فلانی جانشین
فلان شخصیت است در حال حیات او زیرا اصل جانشینی به معنای بعد از وفات می‌باشد و
ظاهر آیات هم اقتضای بعد از حیات رسول خدا دارند نه در حال حیاتش زیرا معنا ندارد
گفته شود در حال حیات رسول خدا، اولی الامر باید اطاعت شوند زیرا در آن صورت
شخصیتی دیگری در کنار رسول خدا قرار می‌گیرد.
پیامبر
حکومت همه اصناف مردم قبل ظهور
شیخ نعمانی رضوان الله علیه روایت کرده است:
۵۳ - حدثنا أحمد بن محمد بن سعید قال: حدثنا علی بن الحسن، قال: حدثنا محمد بن عبد الله، عن محمد بن أبى عمیر، عن هشام بن سالم، عن أبی عبد الله (علیه السلام) أنه قال: " ما یكون هذا الامر حتى لا یبقى صنف منالناس إلا وقد ولوا على الناس حتى لا یقول قائل " إنا لو ولینا لعدلنا " ثم یقوم القائم بالحق والعدل.
هشام بن صالح گوید: امام صادق علیه السلام فرمودند: این امر (ظهور) اتفاق نخواهد افت
برداشت از رفتار اقتصادی در قرآن502- پشت کنندگان به حقیقت (آیه 25 و26 سوره محمّد صلی الله علیه و آله) در آیات 25 و26 سوره شریفه محمّد (صلی الله علیه و آله و سلّم)، به کسانی که بعد از روشن شدن راه هدایت به آن پشت کردند، شیطان رفتار بدشان را در نظرشان خوب جلوه داده و آنان را فریفته است، به دلیل اینکه این مرتدان به افراد مخالف دستورات الهی گفتند در برخی موارد از شما پیروی می کنیم. ۲۵- إِنَّ الَّذِینَ ارْتَدُّوا عَلى أَدْبارِهِمْ مِنْ بَعْدِ ما تَبَیَّنَ
{امام زمان(عج) از منظر روایات - شماره 28}

یوسف زهرا

امام صادق(ع) فرمودند: همانا صاحب الامر شباهتهایی به جناب یوسف دارد. برادران یوسف، نوادگان و فرزندان پیغمبران بودند و با او تجارت و معامله کردند و سخن گفتند. با وجود این، همه او را نشناختند تا آنکه خودش گفت من یوسفم. پس چرا لعنت شدگان این امت انکار می کنند که خداوند در یک زمانی با حجت خود همان کند که با یوسف کرد.
(اصول کافی، ج۲، ص۱۳۴)
در ادامه ی این روایت آمده است که فاصله میان حضرت یوسف و پدرش ۱۸
{دولت کریمه امام عصر(عج) - شماره 34}

تسلّط و اِحاطه بر کُره زمین

امام صادق فرموده اند: "هنگامیکه امور به صاحب الامر (عجّل الله فرجه) واگذار شود، خداوند همه نقاط پست زمین را برای او پُر می کند و همه نقاط مرتفع جهان را برای او هموار می سازد تا همه کره خاکی همچون «کف دست» او در افق دید او قرار گیرد. اگر یکی از شما مویی در کف دست داشته باشید، مگر ممکن است که از دیدن آن ناتوان باشید؟ همه جهان برای او چنین خواهد بود"
(کمال الدین و تمام النعمه ج۲ ص۶۷۴)
در
           اللهم احفظ صاحب هذالدعا من شر حاسد ااذا حسد و من شر النفاثات فی العقد 

بسم الله الرحمن الرحیم
1= جهت تعجیل درظهور حضرت مهدی (ع) : الهی عظم البلاء و برح الخفاء و انکشف الغطاء و انقطع
الرجاء و ضاقت الارض و منعت السماء و انت المستعان و الیک المشتکی و علیک المعول فی الشدة و
الرخاء  اللهم صل علی محمدو آل محمد اولی الامر الذین فرضت علینا طاعتهم و عرفتنا بذلک منزلتهم
ففرج عنا بحقهم فرجا عاجلا قریبا کلمح البصر او هو اقرب یا محمد یا علی یا
۶۱- دعاکننده موردمباهات خداوند شود
۶۲- فرشتگان برای او طلب آمرزش می کنند
۶۳- از نیکان مردم پس از ائمه اطهار می شود
۶۴- این دعا اطاعت ازاولی الامر است که خداوند اطاعتشان راواجب ساخته است
۶۵- مایه خرسندی خداوند میشود
۶۶-مایه خشنودی پیغمبر می گردد
۶۷-این دعا خوشایندترین اعمال نزد خداوند است
۶۸- قرائت کننده دعای فرج ازکسانی خواهدبود که خداونددر بهشت به اوحکومت دهد
۶۹- حساب او آسان می شود
۷۰- این دعا درعالم برزخ وقیامت مونس مهربانی خواهد بود

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

در کتاب حقیقة الامر این نکته را ذکر کرده است که «ماء معین» در قرآن کریم اشاره به امام است و تاویل به علم و معرفت و محبت شده است.
پس این شعر منسوب به حضرت:
« شیعتی مهما شربتم ماء عذب فاذکرونی»
معنی ظاهرش این است که هرگاه آب گوارایی نوشیدید، از لب تشنه حسین علیه السلام یاد کنید.
و معنی تاویلی اش این است که هر گاه از علوم قران و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام بهره مند شدی، بگو: « صلی الله علیک یا اباعبدالله»، چون از برکت امام حسین علیه السلام است
تقویم شیعه
ششم ربیع الثانی
مرگ هشام بن عبد الملک
روز چهارشنبه ششم ربیع الثانی سال ۱۲۵ هجری قمری در رصافه هشام بن عبد الملک از دنیا رفت و به جهنم واصل شد.
او مردی احول و غلیظ و بدخو و بخیل بوده و حریص بود بر جمع مال، دستور کشتن زید بن علی بن الحسین علیهم السلام را صادر کرد و امام باقر و حضرت صادق علیهما السلام را به شام احضار کرد و جسارت‌های فراوانی به آن حضرات نمود و آخر الامر امام باقر علیه السلام را به شهادت رساند. ۱۹ سال و ۹ ماه و ۱۰ روز خلافت
بسم الله الرحمن الرحیم
امروز شنبه، اول ماه ذی الحجة سال 1398 ه.ش و اولین یوم از ایام الله و لیال عشر لیالی پایانی اربعین کلیمی، حسب الامر والیان امر و هادیان طریق هدایت، ازین پس کلا مطالب وبلاگ حول و حوش تجلی جدیدی مرقوم خواهند شد.
بنا دارم إن شاء الله ب مدد حق سبحانه و تعالی، تفسیری ب شیوه و سبک جدید از آیات کریمه ی قرآن ارائه دهم ک حس می کنم نتیجه ی یکسری القائات سبوحی است ک در طریق عشق موهبت فرموده اند.
حقیر این تفسیر را ( ک کاشف النور نام نهاده

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

دوباره رگ دیوانگی ام باد کرده:/دارم دانه دانه از تعداد کسانی که فالو کرده بودم کم میکنم،دوباره تلگرام را به دیار باقی روانه کرده ام شبکه های اجتماعی دیگرم هم ول معطل اند(هر اشنایی اینجا هست واقف الامر شود ، دوباره تکرار میکنم بنده از سلام خداحافظی و هرگونه تشکر و تشویق به اندازه ی ویس فرستادن بیزارم !!واقعا متنفرم!!)کتاب هایم را دور تادور اتاق پخش کرده ام ،و دقیقا همین امر که کتابهایم پخش و پلا اند روی مخم ماراتن میرود ولی هیچکس حتی خودم حق دس
در فرازی از زیارت نامه حضرت مهدی(عج) می خوانیم: « السلام علی ربیع الانام» سلام بر مهدی، بهار بشریت
حضرت صاحب الامر ارواحنا فداه  مانند باران بهاری، قلب های پژمرده را که به واسطه گناه افسرده شده اند نشاط و شادابی می بخشد، برای همین هر پدیده ای بخواهد زنده شود و شادابی معنوی و کمال و بصیرت را کسب کند باید از وجود امام زمان (عج) بهره ببرد و اساساً بهار، فصل روی آوردن به آستان مبارک امام مهدی(عج) است.
 اینک که در ماه پر فیض رجب، ماه استغفار و  آمرزش

آغاز ولایت عهدی حضرت صاحب الامر امام زمان 
را به ساحت شریف آن حضرت و به عموم شیعیان ومنتظران قدوم مطهرش
وهمه ی آزادگان جهان تبریک عرض می نمایم

ای که باسلسله ی زلف دراز آمده ای
فرصتت باد که دیوانه نواز آمده ای
ساعتی ناز مفرما بگردان عادت
چون به پرسیدن ارباب نیاز آمده‌ای
پیش بالای تو میرم چه به صلح و چه به جنگ
چون به هر حال برازنده ناز آمده‌ای

آب و آتش به هم آمیخته‌ای از لب لعل
چشم بد دور که بس شعبده بازآمده‌ای

آفرین بر دل نرم تو که از
بسم الله الرحمن الرحیم
شهید سعید سپهبد حاج قاسم سلیمانی شخصیت استثنائی و ارث بر مالک اشترها و عمارها و میثم ها و دیگر شجاعان و غیوران از اصحاب شاه ولایت امیرالمومنین صلوات الله علیه بود ؛ این قبیل افراد روی کره خاکی تنها دل خوشیشان انجام وظیفه و عبودیت است و پیوسته مشتاق عالم بالا هستند.شهید بزرگوار حاج قاسم شیر میادین نبرد بود و این شجاعت و صولت همراه با قدرت تفکر و صفات عالیه ، بزرگ مردی بی نظیر از او ساخته بود."حیف بود حاج قاسم در بستر بمی
*تورکجه
دایان گوروم نقش جهانیزی بیزدن کپی ووربسوز، ایندی بیزه … یوخ دده
اصفهانین نقش جهان مئیدانینی صفوی شاهلارین دستوری ایله تبریزین حسن پادشاه میدانین اوزوندن تیکیبلر.
تبریزین صاحیب آباد یا حسن پادشاه میدانی ائلخانلیلار دوورونده داشی قویولموش و آغ قویونلولار زامانیندا تکمیله‌شیب شهرته چاتیب. اوزون حسن قدیمکی صاحیب آباد میدانینا، مدرسه مسجید بازارلار و هلنا کلیساسینی آرتیب بویوتموشدو. اوزون حسن، ترابوزون پادشاهینین قیزی تئودوران
{ادعیه و زیارات مهدوی - شماره 29}

نماز هدیه به مهدی علیه السلام

سید بن طاووس به نقل از امامان معصوم آورده است که فرمودند: اگر امکان داشته باشد بنده ای، علاوه بر پنجاه رکعت نماز واجب و نافله، دو رکعت نماز به یکی از امامان هدیه کند، در هر رکعت، پس از ذکر رکوع و سجود، سه بار بگوید:
صلَّی الله عَلی مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطّیّبینَ الطّاهرین و چون تشهد و سلام داد، پس از این نماز که آن را به صاحب الامر هدیه کرده است بگوید:
أللّهُمَّ أَنتَ السَّلامُ، ی
پاداش انتظار فرج در عصر غیبت
علامه مجلسی رضوان الله علیه می‌نویسد:
و در حدیث معتبر دیگر از حضرت علی بن الحسین صلوات الله علیهما منقول است که آن حضرت فرمود که ممتد و دراز خواهد شد غیبت امام دوازدهم از اوصیای رسول خدا صلوات الله علیه و آله، به درستی که اهل زمان غیبت آن حضرت که قائل به امامت او باشند و انتظار ظهور او کشند بهترین اهل هر زمانی خواهند بود؛ زیرا که حق تعالی به ایشان عطا فرموده است از عقول و افهام و معرفت و شناسایی، آن قدر که غیبت نزد
شیخ طوسی در کتاب «مصباح» در اعمال روز جمعه فرموده : جماعتی از اصحابمان ، از ابو المفضّل شیبانی خبر دادند، که گفت: ابو محمّد عبد اللّه بن محمّد عابد بدالیه حدیثی نقل کرد و به زبان خویش گفت : از مولای خود امام حسن عسکری علیه السّلام در منزلشان در سرّمن رأی، سال دویست و پنجاه و پنج خواسته ام، که بر من املاء فرماید، [ یعنی کلمه کلمه بگوید ] کیفیّت فرستادن صلوات بر پیامبر و جانشینان آن حضرت را ( صلوات اللّه علیهم ) ، و با خود کاغذ بزرگی حاضر کردم ، پس ب
. شناخت امام هر زمان
از وظایفی که در هر زمان، به ویژه در عصر غیبت برای پیروان آموزه های
اسلامی مورد تأکید و سفارش واقع شده، تحصیل شناخت و معرفت دربارة امام آن
زمان است.
امام صادق علیه السلام خطاب به فضیل فرمود: امام خود را بشناس که اگر
امام خود را شناختی، دیر و زود شدن این امر، آسیبی به تو نخواهد رساند...
.[3]
بی گمان، شناخت امام، از شناخت خداوند متعال جدا نیست؛ بلکه یکی از
ابعاد آن است؛ چنان که در دعای شریف معرفت، به خداوند متعال عرض می کنیم؛
ا
تقویم شیعه
بیست و پنجم ذی الحجه
۱- نزول سوره هل اتی
در این روز سوره هل اتی در شأن امیر المومنین و فاطمه زهرا و امام حسن و امام حسین علیه السلام نازل شده است. این مهم بعد از سه روز روزه آنان و اعطای افطارشان به مسکین و یتیم و اسیر بود که طعام بهشتی نازل شده. بنابر نقلی روز ۲۵ ذی الحجه سوره مبارکه نازل شد. امام صادق علیه السلام فرمودند: آن کاسه‌ای که طعام از بهشت آوردند و آن بزرگواران میل کردند نزد ماست و حضرت صاحب الامر علیه السلام آن را ظاهر خواه
از فوائد اربعینات از برای سالک اینست که خلع بدن از برای او حاصل خواهد آمد و خود را که راکب است از مرکب بدن خود امتیاز می دهد ، بلکه خلع نفس از برای او دست می دهد و سماوات روحانیت او از ارض جسمانیت و نفسانیتش ممتاز گردد و صور غیبیه و ملائکه مکشوف بصیرت قلبش می گردد و تجلیات سبعهٔ سبع المثانی قلب سالک که مشتمل بر [رنگ های] سبعه است ، جلوه گر گردد و سالک عارف به خود و آیات انفسیهٔ قلبیه خود گردد و از معرفت این آیات انفسیه ، معرفت حق تعالی سبحانه حاصل
به استناد سایت مشاوره حقوقی دینا ، در قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور ، شرح وظایف و اختیارات مربوط به سازمان بازرسی کل کشور مطرح شده است که از جمله مهم ترین وظایف سازمان بازرسی کل کشور ، بازرسی و نظارت مستمر کلیه سازمان ها و ادارات دولتی ، انجام بازرسی های فوق العاده حسب الامر مراجع مربوطه و اعلام موارد تخلف و نارسایی ها و سوء جریانات اداری و مالی است . برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد وظایف و اختیارات سازمان بازرسی کل کشور بر روی
اامام رضا علیه السلام خبر از فتنه ای داده اند که بدتر از فتنه ی دجال است. 
عن الحسن بن علی الخزاز قال : سمعت الرضا ( علیه السلام ) یقول : إن ممن ینتحل مودتنا أهل البیت من هو أشد فتنة على شیعتنا من الدجال ، فقلت : بماذا ؟ قال : بموالاة أعدائنا ، ومعاداة أولیائنا إنه إذا کان کذلک اختلط الحق بالباطل ، واشتبه الامر فلم یعرف مؤمن من منافق . (روایت صحیح السند از وسائل الشیعة ج16 ص179).
«برخی از کسانی که ادعای دوستی ما اهل بیت را دارند، فتنه ای بدتر از دجال بر
یا مولانا و یا ابانا صاحب الامر والعصر و الزمان عج

خسروا کمتر غلامت در دو عالم شاه هست

پرتوی از نور رویت صد فزون از ماه هست

آدم و نوح و خلیلت بندۀ درگاه هست

خادم و دربان کویت چون کلیم الله هست

من چه گویم کیستی مدّاح تو الله هست

ادامه مطلب
یهودیان و مسیحیان در مقابل علمای خود متعبد بودند، یعنی مطیع و تسلیم آنها بودند و در حقیقت مطیع میلها و هواهای نفسانی آنها بودند؛ خداوند در آنجا[1] می‌فرماید اطاعت، از حقوق مخصوص پروردگار است.

پس آنجا که می‌گوییم اِیّاکَ نَعْبُدُ یعنی خدایا هیچ گروهی را به نام روحانی و به نام قدّیس و به نام دیگر عبادت نمی‌کنیم، کورکورانه اطاعت نمی‌کنیم؛اگر رسول خدا را اطاعت می‌کنیم از آن جهت است که تو صریحاً فرمان او را واجب کرده ای. اگر ائمه‌ی اطهار را
در دوران غیبت کبری ،زندگی حضرت مهدی(عج) از کجا اداره میشود؟؟ ایا حضرت،شغلی دارند؟
حضرت همچون دیگران زندگى می‌ کند و از زندگى معمولى و عادى برخوردار است . البته در منابع دینی ما ،نکته خاصی در مورد کیفیت زندگی امام زمان بیان نشده است و ما اطلاعات زیادی در کار و شغل آن حضرت نداریم !! مطلبی که با توجه به روایات حتمی است، این است که حضرت مهدی علیه السلام در بین مردم زندگی و رفت و آمد دارند اما کسی ایشان را نمی شناسد. همان طور که از امام صادق علیه الس
دستان بریده حضرت عباس علیه السلام اسباب شفاعت در قیامت

جناب فاضل دربندی، ملا مهدی حائری مازندرانی و آیت الله کلباسی نجفی رضوان الله علیهم نقل کرده‌اند:

✍ قد سمعت عن بعض من اثق به، انه نقل عن بعض المتتّبعین فی کتب المقاتل انه قال : تذت صار یوم القیامة و اشتد الامر على اهل المحشر ، بعث رسول الله صلی الله علیه و آله امیر المؤمنین علیه السلام الى فاطمة سلام الله علیها لتحضر مقام الشفاعة ، فیقول امیر المؤمنین علیه السلام : یا فاطمة ما عندک من
ابلیس از درگاه حق رانده شد.
ملعون شد، ملعون.
آنجا حق تعالی ملائکه را فراخواند تا شاهد جعل خلیفه در زمین باشند.
اینجا پیامبر تمام صحابه و همراهان در مناسک حج را فراخواند تا شاهد جعل خلیفه در زمین باشند.
آنجا ملائکه وجه « مَن یفسد فیها و یسفک الدماء » آدم را دیدند؛ 
اینجا غدیریان وجه « کرّار » بودن علی در جنگهای پیامبر را، ک خون اقوام و عشیره ی برخی از آنها را بر زمین ریخت.
آنجا « علّم آدم الأسماء کلّها » حق تعالی
ابن عربی در مقدمه کتاب «فصوص الحکم» مدعی است ، خدا این کتاب را در مکاشفه ای توسط پیامبر (ص) بر او وحی کرده که ترجمه آن بدین شرح است : 
«من رسول الله (ص) را در مبشره ای دیدم و این واقعه در دهه آخر از محرم سال 627 در شهر دمشق بود. در دست رسول الله (ص) کتابی بود ؛ به من فرمود : این کتاب «فصوص الحکم» است ، آن را بگیر و به مردم برسان تا از آن نفع برند. گفتم : شنیدم و از خدا و رسول خدا و اولی الامر اطاعت می کنم همانطور که مامور شده ایم. پس مقصود و آرزوی رسول الله
{مهدویت در قرآن - شماره 5}
(جزءپنجم)
«یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا أَطیعُوا اللَّهَ وَ أَطیعُوا الرَّسُولَ وَ أُولِی الْأَمْرِ مِنْکُمْ فَإِنْ تَنازَعْتُمْ فی شَیْ ءٍ فَرُدُّوهُ إِلَی اللَّهِ وَ
الرَّسُولِ إِنْ کُنْتُمْ تُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الْآخِرِ ذلِکَ خَیْرٌ وَ أَحْسَنُ تَأْویلا» *۱
جابر می‌گوید: «در هنگام نزول این آیه به حضرت رسول الله عرض کردم، ما خدا و رسول را شناختیم ولی این اولی الامر که اطاعت آنها با اطاعت خدا

پرسش:
آیا صحیح است که چون حضرت علی(علیه السلام) هنگام رحلت پیامبر(صلی الله علیه وآله) 13 سال داشت،مردم رهبری و پیشوایی ایشان را قبول نکردند؟

پاسخ:
به نظر می رسد شبهه کننده دو جریان تاریخی را با هم خلط کرده است. جریان اول، اولین مرتبه ای که حضرت محمد(صلی الله علیه وآله) در عشیرتک الاقربین یعنی پس از دعوت پنهانی از حضرت علی(علیه السلام) به عنوان وصی و جانشین بعد از خود یاد کردند(1) که با توجه به این که این داستان سه سال بعد از بعثت بود این د
قرآن در صحنه

پست 7147
...لِکُلٍّ جَعَلْنَا مِنْکُمْ شِرْعَةً وَمِنْهَاجًا وَلَوْ شَاءَ اللَّهُ لَجَعَلَکُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَلَکِنْ لِیَبْلُوَکُمْ فِی مَا آتَاکُمْ...
برای هر یک از شما شریعت و راه روشنی قرار دادیم. و اگر خدا می خواست همه شما را امت واحدی قرار می داد، ولی می خواهد شما را در آنچه به شما داده امتحان کند؛

(سوره ۵: المائدة - جزء ۶ - آیۀ 48. ترجمه انصاریان)

نظر علامه‌ طباطبایی

راغب در مفردات مى گوید کلمه (شرع) به معناى رفتن ب
بسم الله الرحمن الرحیم
سید شهید قاضی نور الله شوشتری در (مجالس الموُمنین) در ضمن احوالات آیت الله علّامه حلّی گفته است:
از جمله مراتب عالیه که جناب شیخ به آن امتیاز دارد، آن است
که بر همه ی اهل ایمان شهرت یافته
که یکی از علمای اهل سنتدر بعضی فنون علمی استاد علامه حلی بود
او کتابی در ردّ مذهب شیعه امامیه نوشته بود
و درمجالس آن را برای مردم می خواند و آن ها را گمراه می نمود
و از ترس آنکه مبادا کسی از علمای شیعه ردّ آن نماید 
آن را به کسی نمی داد که
فرخندهاسم آن حضرت است درکتاب اشعیاى پیامبر            قاطعنام شهرى است که به صورت جزیره و بر روى دریا است .طبق حدیثى از حضرت على(ع)، صاحب الامر(ع) پس ازگشودن شهر زنج، عازم قاطع مى شود. (الشیعه والرجعه ج 1، ص 64 1، عقد الدرر، ص 200، احقاق الحق، ج 13، ص 229. "قاطع " نیز اسم حضرت مهدى(ع) است درکتاب قنطرة. (نجم الثاقب باب دوم.)            فردوس الاکبراسم آن حضرت است درکتاب قبرس رومیان            فیروزاسم آن حضرت است در نزد آمان، به لغت ماچار، و درکتاب فرنگان
تقویم شیعه
اول شوال
۱- عید فطر
اول ماه شوال روز عید فطر است. قبل از نماز عید خوردن مقداری از تربت سید الشهدا علیه السلام و نیز زیارت آن حضرت مستحب است.
۲- مرگ عمروبن عاص
در سال ۴۱ هجری قمری عمرو بن عاص خبیث در سن ۹۰ سالگی به درک واصل شد. مادر او نابغه کنیزی بود که عبد الله بن جذعان او را خرید و آزادش کرد. او به کار خلاف (زنا) روی آورد، و چون قیمتش نسبت به سایر زنان خلافکار ارزان‌تر بود مراجعه کنند بسیار داشت. لذا آبروی عبد الله بن جذعان را برده بود.
معرفی کتابکتاب هدایه فی النحو به زبان عربی نوشته شده و در مورد نویسنده این کتاب اختلاف وجود دارد.این کتاب شامل سه باب (هفتاد و سه درس) است.از جمله مباحثی که در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته است عبارتند از:
مقدمهتعریف علم النحو … الکلمه و أقسامه، حد الاسم و الفعل و علاماتهم، حدّ الحرف و علاماته و فوائده، تعریف الکلام و أقسامهباب اول : اسمتعریف الاسم المعرب و حکمه، أصناف إعراب الإسم، غیر المنصرف، الفاعل و نائب الفاعل، التنازع، المبتدأ والخب
فهرست مطالب

پیشگفتار 13
1. نشانه های ایمان 15
مقام رضا 16
مقام تفویض 16
مقام تسلیم 17
2. قلب منوّر به نور ایمان 19
3. تفسیر عبادت 23
چگونه فکر کنیم؟ 23
آثار تفکّر 25
4. تفکّر، برترین عبادت! 26
5. رابطه تفکّر و عمل به خوبی ها 29
6. تلاش برای رسیدن به مکارم اخلاقی 31
7. غیرت و دیگر مکارم اخلاق 35
اهمیّت مکارم اخلاق 36
غیرت 39
8. حدّ توکّل و یقین 41
1. توکّل 41
2. یقین 42
3. نترسیدن از غیر خدا 43
9. مقام یقین و رضا 46
معنی عدل و قسط 46
عوامل آسایش و راحتی 47
منشأ ناآرامی ها و
لا فتا الا علی لا سیف الا ذوالفقار 
در تاریخ ابوالفدا می نویسند حسب الامر تا وقتی حضرت امیر زنده بود ابن ملجم را نکشتند و بعد از وفات حضرت علی عبدالله بن جعفر در 27 رمضان وی را به قتل رسانید.

در آخر این بحث به جا خواهد بود اگر توضیحی راجع به شمشیر حضرت امیر که این همه نزد شیعیان مشهور و گرامی است داده شود .
احترام و اعزاز این شمشیر تا بدان پایه است که بزرگترین نشان نظامی ایران که در زمان سلطنت پهلوی ایجاد شد به نام ذوالفقار نام گذاری شده است . ام
پرسش:
.
موضوع قلب رو خاطرتون هست؟ ولی رو در قرآن هم به همون صورت اگه لیست کنین با معانی مختلفی میتونیم روبه رو باشیم، این خواهش اول م
ثانیا آیا مراتب ولایت خدا با رسولش یکسانه؟ آیا میتونیم حکم ولی اللهی رو تسری بدیم ولایت رسول الله صلوات الله علیه و اون الذینی که فرمودین؟؟
ثالثا آیا اطاعت از الله و رسولش و اون کسانی که نماز به پا میدارن هم حکم یکسانی داره، یعنی هم سنگه هم هستن؟؟
مرتبه اولی الامری آیا با ولی ای یکسانه؟؟؟

پا
خلاصه کتاب سازمان و مدیریت نجف بیگی
این بسته دارای 2 عدد خلاصه کتاب سازمان و مدیریت نجف بیگی در حجم های 64 و 45 صفحه می باشد.

دانلود فایل

خلاصه کتاب سازمان و مدیریت تالیف دکتر رضا نجف بیگی buy.mezami.ir › fp_main-13 › html - Translate this page دانلود ... با آرزوی بهترینها برای شما عزیزان. به صفحه دانلود فایل ( خلاصه کتاب سازمان و مدیریت تالیف دکتر رضا نجف بیگی ) خوش آمدید برای دانلود به ادامه مطلب ... خلاصه کتاب سازما
پرسش:

چند نکته:
1-- یه سوالی که به نظرم باید اول از همه بهش بپردازیم اینه که اساسا تعریف ولایت چی هست؟؟ چه کیفیتی داره؟؟ اصلا یعنی چی ولایت الله و ولایت غیر الله که در جایی خداوند نهی کرده از پذیرش غیر اون و در جای دیگه امر کرده! این تناقض ظاهری خودش یه سواله، از طرفی معنای واقعی تحت ولایت رفتن یعنی چی؟؟  پذیرش ولایت طاغوت برای مومنین نهی شده خب درست، اما با این فرض رد شده که ما با پذیرش ولایت مثلا طاغوت به عزت میخوایم برسیم یا اینکه ممکنه مج

«طیبه» یکی از نام های مدینه طیبه است. این روایت دلالت می کند که آن حضرت (ع) غالباً در این شهر و در حوالی آن است. همچنین دلالت می کند که همواره با ایشان سی نفر از یاران خاصشان هستند و اگر یکی از آنها بمیرد، کس دیگری جای گزین او می شود.
«پنهان زیستی حضرت مهدی عجّل اللّه تعالی فرجه الشریف نه فقط چگونگی زندگی آن حضرت را در هاله ای از اسرار فرو برده که بسیاری از موضوعات مربوط به حیات آن حضرت را نیز جزو امور پنهان نظام هستی قرار داده است.
یکی از مهم تر
بسم الله الرحمن الرحیم
خیلی فکر کردم از کجا باید شروع کرد و از کدامین نقطه باید گفت؟
آنقدر مبحث سلوک، آنهم در حیطه ی خانمها پیچیده و گسترده و عمیق است ک سردرگم می مانی از کجا شروع کنی و نقطه ی آغازین کجاست؟
اصلا آیا سلوک نقطه ی آغازین دارد؟
سلوک یک خط ممتد است ک ابتدایش معلوم نیست. ولی در هر حال باید برایش نقطه ی شروعی را تعیین کرد.
سلوک بانوان.
موضوعی ک بسیار مهجور و غریب است.
شاید طالب و خواهان زیاد داشته باشد؛ فراوان. ولی...
نه علمش هست؛ نه عمل
شما از برکت وجود مراجع و علما بود که یاد گرفتید امام زمانی هست که
باید منتظرش بود و انتظارش آدابی دارد و برای تحقق آن باید مرد عمل بود و با فسق و
فجور به ستیز برخاست و ...
حالا می گویید برای رفع موانع ظهور و تمهید مقدمات قیام حضرت باید از
اطاعت علما و روحانیت و مراجع دست برداشت و اصلاً همین مراجع بزرگ ترین دشمن حضرت
هستند که باید به حذفشان اقدام نمود و ... انگار نه انگار که قرار بود در حوادث
الواقعه، رجوعمان به جانشینان و حجت های صاحب الامر عج باش
بر مدار آفتاب . ترسیم زندگی بر مدار حیات رضوی

این اثر با ارائۀ گوشه‌ای از حیات طیبۀ رضوی، بر آن است تا سبک زندگی مؤمنانه را با تکیه بر سیرۀ حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا علیه‌السلام بیان کند. کتاب در هفت فصل تنظیم شده است. فصل نخست «پرتویی از آفتاب»، فصل دوم «ارتباط با خدا»، فصل سوم «ارتباط با حجت خدا»، فصل چهارم «ارتباط با خود»، فصل پنجم «ارتباط با خانه و خانواده»، فصل ششم «ارتباط با جامعه» و فصل هفتم «بهداشت و جامعه». در فصل اول به تولد تا شها
اشداء علی الکفار رحماءَ بینهم

عالم الغیوب

حضرت حجّت ابن الحسن العسکری امام دوازدهم مهدی موعود امام زمان صاحب الامر
قطب عالم امکان بقیه الله الاعظم مصلح کل منجی عالم بشریت روحی و ارواح العالمین
لتراب مقدمه الفدا ء صاحب لوح محفوظ اشراقاً مطلقاً بی نیاز از واسطه فیض عالم
الغیوب است. قطعاً و مطلقاً اگر چنین نباشد او مهدی موعود امام زمان نیست.
آلاف التحیه و الثنا بر محمّد مصطفی و آله و عتره طیبین الطاهرین المعصومین و
لعنت الله علی اعدائهم و
خداوند تبارک و تعالی برای تمامی بندگان خود آزمایش هایی را قرار می‌دهد که میزان ایمان آنها را بسنجد و به آنها نشان دهد که در این شرایط تنها راه نجات خدا است ، با تمام آزمایش های الهی ولی آزمایشی وجود دارد که خداوند آن را برای همه در نظر می‌گیرد و آن زندانی شدن است . نه زندانی شدن در بند حکومتی البته آن هم یک نوع است زندانی شدن در شکم نهنگ زندانی شدن در بستر بیماری زندانی شدن در خانه یا زندانی شدن در زندان فرعون آزمایشی که از حضرت یوسف تا امام عل
حکومت همه اصناف مردم قبل ظهور
شیخ نعمانی رضوان الله علیه روایت کرده است:
۵۳ - حدثنا أحمد بن محمد بن سعید قال: حدثنا علی بن الحسن، قال: حدثنا محمد بن عبد الله، عن محمد بن أبى عمیر، عن هشام بن سالم، عن أبی عبد الله (علیه السلام) أنه قال: " ما یكون هذا الامر حتى لا یبقى صنف منالناس إلا وقد ولوا على الناس حتى لا یقول قائل " إنا لو ولینا لعدلنا " ثم یقوم القائم بالحق والعدل.
هشام بن صالح گوید: امام صادق علیه السلام فرمودند: این امر (ظهور) اتفاق نخواهد افت
محمدبن
عثمان نائب امام عصر (عج)
گوید
:

از
حضرت شنیدم که فرمود:
به
خدا قسم صاحب‌الامر هرسال در مراسم حج
حضور پیدا می کندو مردم را می‌بیند و آنان
را می‌شناسد ولی مردم او را نمی‌بینند
و نمی‌شناسند

(
کمال‌الدین
، ص۴۴۰).

امام
مهدی (عج):

به
سمت چپ و راست مایل نگردید بلکه راه و مقصد
خود را بر یک سنت و روش روشن به‌سوی دوستی
ما قرار دهید که من برای شما خیرخواهی
نمودم و خداوند بر من و شما شاهد است و اگر
غیرازاین بود که صلاح شمارا خواستار بوده
و رحمت و

ولادت با سعادت منجی عالم بشریت

منتقم خون حضرت سیدالشهداء اباعبدالله الحسین (علیه السلام)

حضرت بقیة الله الاعظم حجت ابن الحسن المهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
بر عموم شیعیان و منتظران مبارک باد.
نگاهی به زندگینامه امام زمان، حضرت مهدی (ع)
نام: محمد بن الحسن
کنیه: ابوالقاسم
امام زمان حضرت مهدی (عج) هم نام و هم کنیه حضرت پیامبر اکرم(ص) است. در روایات آمده است که شایسته نیست آن حضر
امام باقر(علیه السلام):چون ازاعمال مدینه فارغ شودازآن مقدارکه خداخواهدمکث کند, پس ازآنجاقصد عراق کند.عاملی ازطرف خوددرمدینه بگذاردوچون آن حضرت بیرون رودنامه ای ازسفیانی به اهل مدینه برسدکه اگراورا نکشیدمردان جنگی شمارابکشم وذریه ی شمارا اسیرکنم, پس عامل آن حضرت رابکشند وچون  به "شقره" رسدکه موضعی است درنزدیکی"بیداء" خبرقتل عاملش به اوبرسد, پس برگردد وشمشیر درایشان نهدوایشان رابکشدوچنانکه کسی ازایشان رانگذاردبه نحوی که قتل حره نزداوچ
بسم الله
سلام و نور
زیارت دور و نزدیک همه زوار  حضرت ارباب قبول باشه .
جواب به پیغام های خصوصیم اینه :
میخونم همه وبلاگهایی رو که دنبال میکنم نظر ندادنم دلیل نخوندن نیست .
زیارت نبودم ، نبودنم دلیل زائر بودنم نیست .
70 تا پست نوشتم که همه فقط ذخیره شده و شاید یه وقتی منتشر بشه شایدم بعد ها پاک بشه از لیست.
بعضی از وبلاگ هایی که پیشنهادش رو میدید برای خوندن مطابق سلیقه ام نیست و اونجا وقت گذاشتن برای شخص من جزء کارهای بیهوده است .
فکر نکنم بتونم ت
تقویم شیعه
ششم جمادی الاول
جنگ موته
در سال هفتم هجرت در چنین رزی جنگ موته به وقوع پیوست. تعداد مسلمین در این جنگ سه هزار نفر و تعداد کفار صد هزار نفر بود. این جنگ از آنجا آغاز شد که حارث بن امیر ازدی که حامل نامه‌ای از پیامبر صلی الله علیه و آله به قیصر روم بود، در زمین‌های موته به دستور شرحبیل بن عمرو سردار لشکر روم دستگیر شد و دست‌های او را بستند و گردنش را زدند. پیامبر صلی الله علیه و آله از شنیدن این خبر بسیار ناراحت شدند و لشکری به موته روا
تقویم شیعه
۱ ذی الحجه
۱- عزل ابو بکر از تبلیغ سوره برائت
در این روز در سال نهم هجرت، ابو بکر از تبلیغ سوره برائت عزل شد. سپس پیامبر صلی الله علیه و آله امیر المومنین علیه السلام را روانه فرمود که آیات برائت را از ابو بکر بگیرد و خود بر اهل مکه قرائت فرماید. آغاز ماجرا این بود که در سال ۹ هجری قمری پیامبر صلی الله علیه و آله ابو بکر را به مکه فرستاد تا آیات اوایل سوره برائت را بر کفار بخواند. پس از رفتن او جبرئیل نازل شد: یا رسول الله، ادای این امر ب
خلاصه کتاب سازمان و مدیریت نجف بیگی
این بسته دارای 2 عدد خلاصه کتاب سازمان و مدیریت نجف بیگی در حجم های 64 و 45 صفحه می باشد.

دانلود فایل

خلاصه کتاب سازمان و مدیریت تالیف دکتر رضا نجف بیگی | 9705 fire1.wmlink.ir › fire1 › html Translate this page Nov 23, 2019 - فصل هفتم: مدیریت اقتضایی. فصل هشتم: اثر بخشی و اهداف سازمان. فصل نهم: مدیریت استراتژیک. فصل دهم: ساختار سازمانی و طراحی ساختار. خلاص
 ولادت با سعادت منجی عالم بشریتمنتقم خون حضرت سیدالشهداء اباعبدالله الحسین (علیه السلام)حضرت بقیة الله الاعظم حجت ابن الحسن المهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
امام زمان حضرت مهدی (عج) هم نام و هم کنیه حضرت پیامبر اکرم(ص) است. در روایات آمده است که شایسته نیست آن حضرت را با نام و کنیه، اسم ببرند تا آن گاه که خداوند به ظهورش زمین ر
تقویم شیعه
دهم ماه رمضان
۱- آمدن نامه‌های اهل کوفه برای امام حسین علیه السلام
در سال ۶۰ هجری قمری جمعی از کوفیان نامه‌های مردم کوفه را برای امام حسین علیه السلام را آوردند. که از جمله نام سلیمان بن صرد و مسیب بن نجبه و رفاعه بن شداد بجلی و حبیب بن مظاهر و جمعی از شیعیان آن حضرت در آن‌ها بود، که توسط عبد الله بن مسمع همدانی و عبد الله بن وال خدمت امام علیه السلام آورده شد.
۲- وفات حضرت خدیجه علیها السلام
در این روز حضرت خدیجه کبری علیها السلام ا
تقویم شیعه
دهم ماه رمضان
۱- آمدن نامه های اهل کوفه برای امام حسین علیه السلام
در سال ۶۰ هجری قمری جمعی از کوفیان نامه‌های مردم کوفه را برای امام حسین علیه السلام را آوردند. که از جمله نام سلیمان بن صرد و مسیب بن نجبه و رفاعه بن شداد بجلی و حبیب بن مظاهر و جمعی از شیعیان آن حضرت در آن‌ها بود، که توسط عبد الله بن مسمع همدانی و عبد الله بن وال خدمت امام علیه السلام آورده شد.
۲- وفات حضرت خدیجه علیها السلام
در این روز حضرت خدیجه کبری علیها السلام از

امام زمان حضرت مهدی (عج) هم نام و هم کنیه حضرت پیامبر اکرم(ص) است. در روایات آ

امام زمان حضرت مهدی (عج) هم نام و هم کنیه حضرت پیامبر اکرم(ص) است. در روایات آمده است که شایسته نیست آن حضرت را
دفاع مقدس
ضمن تبریک هفته دفاع مقدس به مقام معظم رهبری و تمام رزمندگان و ملت بزرگ ایران و دوستداران اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی لازم میدانم در باره مفهوم دفاع مقدس و پیامد های آن مطالبی را از نظر بگذرانم.
دفاع مقدس از آن جهت مقدس است که طاغوت و کفر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی که یک حکومت الهی، دینی و اسلامی و حکومت الله است؛ دست به اقدام سخت و نظامی زد یعنی اینکه جنگ و نزاع و درگیری بین حق و باطل اتفاق افتاد و ملت مسلمان ایران نیز بر اساس آ

امام زمان حضرت مهدی (عج) هم نام و هم کنیه حضرت پیامبر اکرم(ص) است. در روایات آمده است که شایسته نیست آن حضرت را

بسم الله الرحمن الرحیم
وَ مَا أَرْسَلْنَکَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِینَ(107)

در آیه مورد بحث به رحمت عامه وجود پیامبر ص اشاره کرده
مى ‏گوید:" ما تو را جز براى رحمت جهانیان نفرستادیم" (و ما أرسلناک إلا
رحمة للعالمین‏).
عموم مردم دنیا اعم از مؤمن و
کافر همه مرهون رحمت تو هستند، چرا که نشر آئینى را به عهده گرفتى که سبب نجات
همگان است، حال اگر گروهى از آن استفاده کردند و گروهى نکردند این مربوط به خودشان
است و تاثیرى بر عمومى بودن رحمت نمى‏ گذا
بسم الله الرحمن الرحیم.
از زمانی که اجتماع انسان‌ها به‌وجود اومد و جامعه به قوانین و مقررات احتیاج پیدا کرد، یه سوال مهم در مورد اداره‌ی جامعه پیش اومد: چه کسی یا کسانی باید در جامعه حاکم باشند؟ به عبارت دیگه، قوانین و مقررات رو چه کسی باید وضع کنه و حرف چه کسی باید قانون باشه؟
مثلاً هر عاقلی قبول داره کسى (یا کسانی) باید در رأس کار قرار بگیره که نسبت به مردم دلسوز باشه، کسى که از هواى نفس خودش پیروى نکند و اموالی که در اختیارش هست برای خودش ب
امام مهدی کیست؟

وی یگانه فرزند امام عسکری (ع) یازدهمین امام شیعیان است. امام مهدی (عج) در سحرگاه نیمه شعبان ۲۵۵ ق در سامرّا چشم به جهان گشود و پس از پنج سال زندگی تحت سرپرستی پدر، و مادر بزرگوارشان نرجس خاتون، در سال ۲۶۰ ه.ق امبه دنبال شهادت حضرت عسکری (ع)، همچون حضرت عیسی (ع) و حضرت یحیی (ع) که در سنین کودکی عهده‌دار نبوّت شده بودند، در پنج سالگی منصب امامت شیعیان را عهده دار شدند. آن بزرگوار پس از سپری شدن دوران غیبت با تشکیل حکومت عدل جهانی اح
بسم الله الرحمن الرحیم.
از زمانی که اجتماع انسان‌ها به‌وجود اومد و جامعه به قوانین و مقررات احتیاج پیدا کرد، یه سوال مهم در مورد اداره‌ی جامعه پیش اومد: چه کسی یا کسانی باید در جامعه حاکم باشند؟ به عبارت دیگه، قوانین و مقررات رو چه کسی باید وضع کنه و حرف چه کسی باید قانون باشه؟
مثلاً هر عاقلی قبول داره کسى (یا کسانی) باید در رأس کار قرار بگیره که نسبت به مردم دلسوز باشه، کسى که از هواى نفس خودش پیروى نکند و اموالی که در اختیارش هست برای خودش ب
در سال ۱۳۰۸ که من در مدرسه‌ متوسطه نمره دو رشت بودم رئیس مدرسه با یکی از همکلاسی‌های ما در افتاد. ما ناچار شدیم به عنوان کمک به این همکلاسی که رئیس مدرسه می‌خواست اون رو اخراج کنه دست به یک اعتصاب بزنیم. بر اثر اون اتفاق مدرسه‌ ما منحل شد. از تهران مدبر‌الدوله که آن وقت معاون وزارت معارف بود به اتفاق آقای محسن قریب که رئیس اداره کل تفتیش بود به گیلان آمدند. نتیجه این شد که ده نفر ما را برای همیشه از ادامه تحصیل در گیلان محروم کردند. و مدرسه را
... درویش‌جان! من می‌دانم، شما هم می‌دانید، اصلن بحث این‌ها نیست. از من و ما آن‌قدر بافراست‌تر هستید که حرفی را که آن روز داخل کوچه به آن پسربچه زدید یادتان باشد. نیاز نیست که بگویم؟ بگویم؟ گفتید تنها بنایی که اگر بلرزد، محکم‌تر می‌شود، دل است! دلِ آدمی‌زاد. باید مثلِ انار چلاندش، تا شیره‌اش در بیاید... حکماً شیره‌اش هم مطبوعه... همین‌طور هم گفتید، دقیقن همین‌طور، با همین ویرگول‌ها و کسره‌ها و سه‌نقطه‌ها و تنوین نصب و استِ محاوره

مدت زمان: 2 دقیقه 26 ثانیه
محمد حسین زاده،  فعال سیاسی،  کاندیدای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شهرستان رودسر و املش 
"اگر ولایت فقیه و نقش حضرت امام خمینی نبود،  پیروزی انقلاب اسلا
بسم الله
وَالسَّلَامُ عَلَیَّ یَوْمَ وُلِدْتُ وَیَوْمَ أَمُوتُ وَیَوْمَ أُبْعَثُ حَیًّا
برات از سالها بعد مینویسم از یه آینده ای که نمیدونم میاد یا نه ولی دارم خودمون رو اونجا میبینم...
خنکی هوای پاییز لرز انداخته به جونم و جارو تو دستم مشغول برگزار کردن یه سمفونی شاد هست . کار هر روز سپیده ام جارو زدن حیاط و آب دادن گلدونای لب حوض کوچیک پر از ماهی گلی کنار باغچه است .  نشستم لب حوض تا برگای زرد بازیگوشی که با باد همراه شدن و تو رقص و پای کوبی
در قسمت اول به برخی روایات امیرالمؤمنین (علیه السلام) در باب وجود محافظانی از سوی خداوند و نیز مقدر بودن اجل انسان اشاره نمودم.

در آیه ۶۱ سوره مبارکه انعام «وَ هُوَ الْقاهِرُ فَوْقَ عِبادِهِ وَ یُرْسِلُ عَلَیْکُمْ حَفَظَةً حَتَّى إِذا جاءَ أَحَدَکُمُ الْمَوْت‏» خداوند به فرستادن فرشتگانی که حافظ انسان هستند، اشاره می‌کند و برخی در توجیه این آیه و نیز روایاتی که در آن‌ها به وجود فرشتگان نگهبان انسان اشاره شده است، مراد از حفظ کردن در

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها